Hlavná nabídka
Navigácia

Korkove izolácie

Doprajte si zdravé bývanie a ušetrite za vykurovanie

Prírodné materiály Vám poskytnú kontakt s prírodou a zároveň nimi dosiahnete významné tepelné úspory a pozitívneho prínosu pre vaše zdravie. Výnimočné vlastnosti majú korkovej izolácie, ktoré vám budú dobre slúžiť desiatky rokov.

Prírodný materiál KOROK sa získava olúpaním kôry z korkového duba, ktorý ju dokáže sám regenerovať. Korkové pletivo obsahuje plynné látky, ktoré takmer neumožňujú vodivosť tepla, zvuku alebo aj vibrácií. Je preto ideálnym materiálom pre izolácie. Vďaka svojej jedinečnej štruktúre je tiež dobre stlačiteľný a flexibilný.

Tepelná, zvuková, vibračná a antibakteriálna izolácia

Tepelná izolácia: Korok účinne udržuje teplo vo vykurovanej miestnosti. Jeho vrstva zabraňuje tvorbe kondenzácie a tepelných mostov, čo sa prejaví zníženými stratami energie pri vykurovaní.

Zvuková izolácia: Pri položení korkovej dlažby v minimálnej hrúbke 6 mm môžete znížiť hlučnosť až o 20 decibelov a u korkové plávajúce podlahy až o 22 decibelov.

Vibračná izolácia: Ak ste reumatikov alebo máte choré kĺby, je korková podlaha to pravé pre vás. Bude sa vám vďaka krokovému tlmeniu vibrácií našľapovať oveľa lepšie.

Antibakteriálne izolácia: KOROK pre svoju antibakteriálnu vlastnosť zabraňuje vzniku a prípadnému šíreniu plesní a húb, odpudzuje drevokazný hmyz a hlodavce a slúži tiež ako významný regulátor vlhkosti. U korkovej izolácie je ďalším významným plusom, že sa jeho vlastnosti nemenia po dlhé desaťročia.

Korok má oproti iným materiálom pre izolácie aj mnoho ďalších výhod. Má rozmerovú stálosť, takže sa nezmršťuje, je odolný voči extrémnym poveternostným vplyvom, a to dokonca od -200 ° C do +200 ° C, je odolný voči bakteriálnym a chemickým vplyvom, má dobrú paropriepustnosť, vďaka ktorej nedochádza k akumulácii vodných pár, má dlhú životnosť a široké možnosti použitia.

Uzavretý suberin (vosk) v jeho bunkovej štruktúre zabezpečuje nielen nízku nasiakavosť s ponechaním difúznych vlastností aj za trvalejšej zvýšenej vlhkosti, ale zároveň neporovnateľnú technickú stabilitu.